Faza județeană a Cupei României – Mehedinți și-a stabilit semifinalistele, în urma jocurilor disputate, la începutul acestei luni, în cadrul optimilor de finală și, ulterior, a sferturilor de finală. Astfel, Recolta Dănceu, Pandurii Cerneți, AS Turnu Severin și Viitorul Corcova au rămas în competiție, pentru disputatea trofeului. Meciurile din cadrul penultimului act al Cupei României – faza județeană Mehedinți se vor disputa în luna iunie.

Echipa comunei Corcova este supriza actualei editii a Cupei României

          Până atunci, Liga 4 și Liga 5 se reia la sfârșitul acestei săptămâni, cu prima etapă a returului. În Liga 4, lider autoritar este Recolta Dănceu, iar în Liga 5 pentru primul loc mai luptă doar Avântul Bistrița și Viitorul Bistrița.

Rezultatele optimilor de finală:

Coșuștea Căzănești – Viitorul Corcova      0-1

Real Vânători – AS Turnu Severin             0-3

Inter Crăguiești – Recolta Dănceu              1-9

AS Noapteșa – Pandurii Cerneți                 3-5

Voința Oprișor – AS Obârșia de Câmp      0-5

Inter Salcia – Viitorul Severin                    1-2

Avântul Bistrița – Victoria Vânju Mare     3-2

Viitorul Bistrița – Viitorul Cujmir              5-3

Rezultatele sferturilor de finala:

Viitorul Bistrița – Recolta Dănceu              2-8

Avântul Bistrița – AS Turnu Severin          0-4

Viitorul Corcova – AS Obârșia de Câmp    2-1

Viitorul Severin – Pandurii Cerneți              0-1   

Programul etapei a XII-a din Liga 4

Victoria Vânju Mare – Recolta Dănceu

Pandurii Cerneți – AS Noapteșa

AS Turnu Severin – AS Obârșia de Câmp

Viitorul Severin – Inter Salcia

Viitorul Cujmir – Viitorul Corcova

Real Vânători – Inter Craguiești

Clasament

1. Recolta Dănceu                   11      11      0        0        68-8  33

2. AS Tr.Severin            11      8        1        2        24-14 25

3. Pandurii Cerneți                  11      8        0        3        42-16 24

4. AS Obârșia de Câmp 11      6        1        4        18-17 19

5. Viitorul Cujmir          11      6        0        5        36-23 18

6. Victoria Vânju Mare  11      5        3        4        22-25 18

7. Viitorul Severin                   11      5        1        6        25-20 16

8. Viitorul Corcova        11      4        2        5        21-36 14

9. Real Vânători            11      3        0        8        18-36 9

10. Inter Salcia               11      3        0        8        19-41 9

11. Inter Crăguiești        11      2        0        9        17-46 6

12. AS Noapteșa           11      0        2        9        12-40 2

Programul etapei a XI-a din Liga 5

Viitorul Bistrița – Coșuștea Căzănești

ASG Hinova – Avântul Bistrița

Voința Oprișor – Viitorul Dârvari

Clasament

1. Avântul Bistrița                   10      9        0        1        50-12 27

2. Viitorul Bitrița           10      8        0        2        32-8  24

3. Coșuștea Căzănești    10      5        0        5        24-19 15

4. Viitorul Dârvari                  10      3        1        6        17-41 10

5. Voința Oprișor          10      2        1        7        15-31 7

6. ASG Hinova              10      2        0        8        11-28 6

Related Posts