Viitorul Constanța a câștigat Liga Elitelor U17, după ce a învins UTA Arad în finala competiție, scor 5-1 (1-0), pe terenul de la Mogoșoaia. Scorul a fost deschis de orșoveanul Eduard Radaslavescu, în minutul 43, cu un șut superb, la colțul lung, din interiorul careului. Căpitan la Viitorul, mijlocașul Radaslavescu a fost desemnat, la finalul jocului, cel mai bun jucător al finalei.

În meciul cu UTA, la echipa din Constanța s-au mai regăsit pe teren alți 4 mehedințeni. Dacă portarul David Dincă și mijlocașul Emanuel Martinovici au fost integraliști, fundașul Denis Curea a intrat pe teren în minutul 60, iar mijlocașul Sebastian Stancu a fost introdus în minutul 75. Ușor accidentați, severinenii Mathias Hondorocu, Cătălin Tronea și Denis Răduță n-au fost incluși în lot pentru jocul din finala Ligii Elitelor U17, competiție rezervată juniorilor născuți în anii 2004-2005.