Live-text Viitorul Șimian – Minerul Costești

Campioana județului Mehedinți, Viitorul Șimian, joacă, de la ora 18:00, pe Stadionul Severnav, cu Minerul Costești, în manșa-tur a barajului pentru promovare/menținere în Liga 3.

Site-ul Săptamana mehedințeană vine în sprijinul iubitorilor fotbalului și vă ține la curent cu evoluția fazelor de poartă și a scorului!

Viitorul: D. Popescu – R. Doman, Țuculanu, I. Ilie , T. Cârstea, C. Vasilică, I. Lătea, M. Schintee, M. Coca, A. Sărăcin, G. Iosu. Antrenor Costinel Vasilică. Rezerve: I. Sălceanu – L. Roman, D. Mișea, A.Stancu, E. Popescu, R. Iorgulescu, M. Crăc, A. Tudor, D. Ochea

Minerul: Vlădoi – M. Vlad, L. Nicolaescu, N. Mazilu, Pașoi, O. Marinescu, Trașcă, V. Mihalcea, C. Păun, Rădulescu, I. Vladu. Antrenor Ion Lazăr. Rezerve: B. Preda – Zotică, R. Negoiță, M. Diaconescu, D. Negoiță, Proteasa

Arbitri: Marius Bădoiu – Marian Barbu și Daniela Constaninescu (toți din Craiova)

Min.1: Minerul are lovitura de începere a meciului

Min.5 Viitorul domină începutul jocului, dar atacanții se precipită în careul advers

Min.12: Titu Cârstea ratează incredibil! Din doar 6 m, mijlocașul adus de la Tineretul Poiana Mare trimite, din poziție perpendiculară, razant cu plasa laterală

Min.17: Octavian Marinescu vede primul galben al partidei, pentru fault asupra lui Ionel Lătea

Min.27 Andrei Sărăcin preia în careul mic, pivotează, dar reia defectuos balonul

Min.29: 1-0, Gabriel Iosu pătrunde în careu și înscrie cu un șut în dreapta portarului, din 8 m

Min.44: Șutul lui Radu Rădulescu, de la 19 m, este respins peste transversală de Daniel Popescu

Min.45: pauza pe Stadionul Severnav! Viitorul Șimian conduce cu 1-0, după ce a controlat clar prima repriză.

Min.46 Andy Stancu intră la Viitorul, în locul lui Marian Coca

Min.48 Tatonat, Andrei Sărăcin trimite pe lângă poartă din 6 m

Min 51 Claudiu Trașcă are sănsa egalării, dar șutul său, din 13 m, este respins peste transversală de Daniel Popescu

Min 53 Andrei Sărăcin trage, din nou, slab, din 12 m

Min 60 La Viitorul intră Daniel Mișea în locul lui Gabriel Iosu

Miin.60 La Minerul intra Preda si Proteasa, ies Paun și Rădulescu

Min.62 Balonul trimis cu capul de Claudiu Trașcă lovește transversala

Min.70 Intră Marius Crăc în locul lui Titu Cărstea

Min.71: 2-0, Daniel Mișea primește o pasă în adâncime, driblează portarul ieșit la 20 m și înscrie în poarta goală

Min.73: 2-1, Petru Proteasa reduce din diferența, cu un șut pe centru, din 9