Lavinia Erceanu (foto, în stânga) a marcat primul gol al echipei severinene din acest sezon!

De 7 jocuri a avut nevoie Atletic Drobeta pentru a marca primul gol în actualul sezon din Liga 2 la fotbal feminin! N-au reușit să obțină însă și primul punct din actuala stagiune! Era și greu s-o facă în etapa a 8-a din Grupa B, fiidcă fetele antrenate de Daniel Ispas au întâlnit duminică, pe Stadionul Termo, liderul ACS Ladies Târgu Mureș! Ardelencele s-au impus cu scorul de 5-1 la malul Dunării, după ce la pauză conduceau cu 3-0. Singurul gol al echipei severinene a fost marcat de Lavinia Erceanu, în minutul 60, cu un șut din interiorul careului! După acest nou eșec, Atletic Drobeta a rămas pe ultimul loc, cu 0 puncte și golvaraj 1-58! Miercuri, severinencele vor juca la Olimpic Star Cluj.